Příprava skleníku na jarní výsadbu s použitím sírných svící nebo knotů.

skleník na zasněženém dvorku

Před jarní výsadbou ve skleníku je nutné věnovat pozornost i přípravě samotného skleníku. Jarní období je obdobím, kdy se začínají objevovat nové choroby a škůdci, kteří mohou ohrozit vaše plodiny. Proto je důležité provést před výsadbou řadu opatření pro ochranu vašich rostlin.

Jedním z tradičních a osvědčených způsobů, jak dezinfikovat půdu ve skleníku, je za použití sirných svící nebo knotů. Tyto produkty se používají k dezinfekci půdy a likvidaci choroboplodných organismů, jako jsou houby a bakterie. Pokud se rozhodnete použít sírné svíce nebo knoty, je důležité dodržet několik zásad.

Připravte skleník

Před použitím sirných svící nebo knotů je nutné skleník pečlivě vyčistit. Odstraňte zbytky rostlin, listí a všech dalších organických materiálů, které by mohly být příčinou šíření chorob.

Připravte si sirné svíce nebo knoty

Sirné svíce nebo knoty by měly být umístěny v kovové nádobě s pevným základem, aby nedošlo k převrácení. Před zapálením je důležité ověřit, že jsou umístěny na stabilním povrchu. Dále je nutné prověřit, zda nejsou v blízkosti hořlavých materiálů, jako jsou například dřevěné palety, seno, sláma a podobně.

Zapalte sirné svíce nebo knoty

Zapalte knot nebo svíci a nechte hořet podle pokynů na obalu. Dbejte na to, aby se v prostoru skleníku nepohybovaly nechráněné osoby, a to zejména děti a domácí zvířata.

Zavřete skleník

Po zapálení svíce nebo knotu uzavřete dveře a okna skleníku, aby se oxid siřičitý udržel uvnitř skleníku a mohl dezinfikovat celý skleník včetně půdy.

Větráme

Po vypálení svící nebo knotů je nutné skleník dobře vyvětrat. Otevřete dveře a okna a nechte proudit vzduch, aby se odpařil oxid siřičitý. To pomůže minimalizovat zápach a snížit riziko poškození rostlin v důsledku příliš vysoké koncentrace oxidu siřičitého.

Závěrem

Výsadbou rostlin v dezinfikované půdě minimalizujete riziko šíření chorob a škůdců a zvyšujete pravděpodobnost úspěšného růstu a bohaté sklizně. Přestože použití sirných svící nebo knotů je osvědčenou metodou pro dezinfekci půdy, měli byste dodržovat bezpečnostní opatření a postupy uvedené na obalech těchto produktů. Pokud máte pochybnosti o správném použití sirných svící nebo knotů, poraďte se s odborníky na zahradničení nebo s prodejcem.


Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *