Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Optimální podzimní zálivka rostlin

Podzim je obdobím změn. Teploty klesají, dny se zkracují a příroda se připravuje na zimu. Stejně tak se mění potřeby rostlin, a to zejména v oblasti zálivky. Ačkoli mnoho zahradníků považuje léto za nejnáročnější období pro zálivku, podzim přináší své vlastní výzvy. Jak tedy správně zalévat rostliny na podzim?

1. Pozor na přemokření

Na podzim může být půda déle vlhká díky nižším teplotám a méně intenzivnímu slunci. Je důležité pravidelně kontrolovat vlhkost půdy a zajistit, aby rostliny nebyly přelitá. Přemokření může vést k hnilobě kořenů a dalším problémům.

2. Zohledněte typ rostliny

Některé rostliny, jako jsou sukulenty nebo kaktusy, vyžadují méně vody v chladnějších měsících. Naopak, trvalky mohou potřebovat více vody, aby se připravily na zimu.

3. Zaléváme ráno

Zalévání ráno je ideální, protože to umožní rostlinám vstřebat vodu před tím, než teploty klesnou v noci. Zalévání večer může způsobit, že voda zůstane na listech, což může vést k plísni a hnilobě.

4. Zohledněte počasí

Pokud je podzim suchý, rostliny budou potřebovat více vody. Pokud je naopak podzim deštivý, může být potřeba zalévat méně.

5. Nezapomeňte na víceleté rostliny

Víceleté rostliny, které zůstávají v zemi přes zimu, mohou potřebovat dodatečnou vodu na podzim, aby se připravily na chladnější měsíce.

Závěr

Podzimní zálivka vyžaduje pozornost a pravidelnou kontrolu. Je důležité zohlednit individuální potřeby rostlin a měnící se podmínky. Správná zálivka na podzim může pomoci rostlinám lépe přežít zimu a vrátit se silnější na jaře.

Přihlaste se k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post

0
Rádi bychom znali vaše názory, prosím, komentujte.x