Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Jak skladovat krmné směsi během zimy

Zima je obdobím, kdy se mění mnoho faktorů, které mohou ovlivnit kvalitu krmných směsí. Od vlhkosti až po teploty, všechny tyto proměnné mohou hrát roli v tom, jak dlouho vaše krmné směsi vydrží. V tomto článku se podíváme na několik tipů a triků, jak uchovat krmné směsi v zimním období, aby byly stále kvalitní a neztrácely živiny.

Správná nádoba na skladování

Jedním z nejdůležitějších faktorů je výběr správné nádoby na skladování. Dbejte na to, aby byla nádoba hermeticky uzavíratelná. To pomůže udržet směs suchou a chránit ji před škůdci.

Skladování v suchém prostředí

I když je venku vlhko nebo sněží, ujistěte se, že prostor, ve kterém ukládáte krmivo, je suchý. Vlhkost může vést k plísním a kvasinkám, které mohou krmné směsi znehodnotit.

Kontrola teploty

I když je zima, teplota ve skladišti by neměla klesnout pod bod mrazu. Některé vitamíny a minerály mohou být teplotou znehodnoceny. Ideální teplota pro skladování je mezi 5 a 20 stupni Celsia.

Pravidelná kontrola

Během zimy je dobré pravidelně kontrolovat stav krmných směsí. Věnujte pozornost možným známkám vlhkosti, plísně nebo škůdců. Pokud něco z toho zaznamenáte, krmivo je lepší vyhodit a nahradit novou směsí.

Rotace zásob

Vždy používejte starší krmné směsi před nově zakoupenými. To vám pomůže udržet zásoby čerstvé a minimalizovat ztráty.

Skladování krmných směsí během zimy vyžaduje trochu více pozornosti, ale s těmito tipy a triky můžete snadno udržet kvalitu vašeho krmiva na vysoké úrovni. Správné skladovací podmínky vám pomůžou zajistit, že vaše zvířata budou mít i během zimy k dispozici kvalitní a živinově bohaté krmivo.

Přihlaste se k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post

0
Rádi bychom znali vaše názory, prosím, komentujte.x