Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Jak na jaře zpracováváme půdu

Důležité je na jaře půdu znovu nerýt aby nepřišla o zimní vláhu. Tato činnost by byla plýtváním sil ale hlavně cennou vláhou. Půdu příliš utlačenou táním sněhu nebo vydatnými jarními dešti pokopeme motykou.

První práce s půdou.

Jakmile půda na jaře rozmrzne, jsou hroudy většinou rozpadlé mrazem. Oschlou půdu co nejrychleji urovnáme, nejlépe druhou rovnou stranou hrábí. Tím zabráníme rychlému odparu vláhy. Tuto činnost musíme dělat až je půda dostatečně proschlá aby se nelepila na nářadí. Pokud by jsme ji dělali dříve byla by naše práce spíše ke škodě než k užitku.

Jarní pletí je důležitou činností každého zahrádkáře

Před setím nebo sázením

Před setím nebo sázením vrchní vrstvu zkypříme a uhrabeme kovovými hráběmi. Opět nesmí být půda moc vlhká aby se nelepila na hrábě jinak by došlo po vyschnutí ke ztvrdnutí vrchní vrstvy.

Odplevelení

Je-li půda zaplevelena vytrvalými pleveli jako je třeba pýr, svlačec, pcháč atd. musíme nejprve vybrat veškeré kořínky a oddenky. Při pletí vybereme i všechny kameny.

Hnojení

Při jarním zpracování půdy nezapomeneme na hnojení. Půdu můžeme hnojit kompostem, rašelinou případně průmyslovými hnojivy.

Přihlaste se k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post

0
Rádi bychom znali vaše názory, prosím, komentujte.x